HaberlerLübnanOrtadoğu

Hizbullah siyonist rejim’in korkulu rüyasıdır

Lübnan Şiiler Yüksek Meclisi Başkan Vekili, Hizbullah’ı, Siyonist İsrail’in gözlerine batan dikene benzetirken Lübnan Başbakanını da, bir an önce kabineyi kurmaya davet etti.

Lübnan Şiiler Yüksek Meclisi Başkan Vekili Şeyh Abdülaziz Kablan, ülkenin Başbakanı Saad-ul Hariri’yi bir an önce kabinesini kurmaya çağırdı.

“El-Menar” televizyon kanalının haberine göre Şeyh Kablan, Başbakan Saad-ul Hariri’ye hitaben verdiği mesajında ayrıca, Başbakandan bu girişimiyle Lübnan halkını Siyonist İsrail’in tehditlerine karşın kendi vatanlarını savunmaya hazırlamasını istedi.

Şeyh Abdülaziz Kablan daha sonra El-Hariri’yi muhtelif gruplarla fikir alış verişinde bulunmaya, birbirlerine yönelik kışkırtıcı ve hakaret nitelikli meselelerden kaçınmaya çağırırken “Başbakan Saad-ul Hariri’den ulusal vahdet hükümetini bütün grupların mutabakat ve işbirliğine dayalı bir şekilde kurmasını istiyorum. Böylece Lübnan’ı direniş doğrultusunda işgalci İsrail’in tehditlerinden koruyabilir” diye vurguladı ve Hizbullah’ı, Siyonist İsrail’in gözlerine batan dikene benzetti.

Başa dön tuşu
Bugün 12 Mayıs 2021 (42) içerik yüklenmiştir.