HaberlerLübnanOrtadoğuSuriye

Hizbullah: Suriye’de savaşın hedefi direnişin zayıflatılmasıdır

Lübnan Hizbullah hareketi genel sekreter yardımcısı Şeyh Naim Kasım, Suriye’de Beşar Esad’ın cumhurbaşkanlığındaki yönetimin devrilmesi için Suriye’de sürdürülmekte olan savaşın temelinde direnişin zayıflatılmasının bulunduğunu söyledi.

Suriye SANA haber ajansının bildirdiğine göre, Şeyh Naim Kasım, Hizbullah hareketinin, Suriye direnişinin devam etmesi için bütün gücünü kullanacağını belirtirken, Hizbullah hareketinin bütün sorumluluğuyla hareket ettiğini ve ayrıca ırkçı İsrail’in işgalindeki Filistin topraklarının tamamının özgürlüğüne kavuşturulması için de Filistinli grupların hepsiyle işbirliğine hazır olduğunu söyledi.

Hizbullah genel sekreter yardımcısı, Lübnan’daki ortama da temasla, Amerika ve Siyonist İsrail rejiminin Lübnan’da batı yanlısı grupların kanalıyla Lübnan’da komplolarını gerçekleştirmeye çalıştıklarını hatırlatarak bunların başında da ilk olarak tekfircilerin komplolarının geldiğine dikkat çekti.

Bilindiği gibi Amerika ve Siyonist İsrail rejimi, Lübnan’da direnişi kırmak için son aylarda tekfirce hareketine destek vererek Lübnan Hizbullah hareketine karşı kullanmaktalar

Başa dön tuşu
Bugün 25 Haziran 2022 (2) içerik yüklenmiştir.