HaberlerLübnanOrtadoğuSuriye

Hizbullah Yanlısı Emel Hareketi Lideri Nebih Berri: Suriye, Lübnan Ve Filistin’de Akıtılan Kanlar Sömürücülerin Bıçaklarıyla Akıtılıyor

Lübnan Parlamentosu Başkanı Nebih Berri; Suriye, Lübnan ve Filistin’de akıtılan kanların, sömürücülerin bıçaklarıyla akıtıldığını belirterek, işgalci ve sömürücülerin bölgeyi düşürdükleri fitneden ders alınması çağrısında bulundu.

Güney Lübnan’da düzenlenen bir etkinlikte adına yapılan konuşmada Berri; geçen süreçlerde içine düşülen fitnenin günümüzde Arap vatanının her köşesinde bir kez daha başını çıkardığına işaret etti.

Berri Arapların günümüzde kendi anlaşmazlıklarını ve görüş farklılıklarını idare etme, barışlarını yapılandırma ve toprak-egemenliklerini korumada bile başarısız kaldıklarını söyledi.

Geçen süreç içinde milli güvenliği tehdit eden ve zedeleyen edatların aynısının günümüzde milletin vücudunu parçalama ve damarlarını kesmeye yeltendiklerini ifade eden Berri; bu edatların aynı yöntemleri kullandıklarını ve yine de Arapların eli kolu bağlı seyrettiklerini ekledi.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Temmuz 2022 (25) içerik yüklenmiştir.