HaberlerLübnanOrtadoğu

Hizbullah Yetkilisi: Amerika İran’ı Teslim Olmaya Zorlamaktan Vazgeçmelidir

Hizbullah Yürütme Konseyi Başkan Yardımcısı Şeyh Ali Damuş açıklamasında; siyasi grupların parlamento seçimlerinin sonuçlarına saygı duymaktan ve bu sonuçlara göre hükumet kurmaktan başka çareleri yoktur. Eğer bazıları Lübnan’da direniş ve destekçilerinin zayıflaması ve içerdeki dengelerin değişmesi için İran’a daha fazla yaptırım uygulanmasından medet umuyorlarsa, onlara böyle bir şeyin hiçbir zaman olmayacağını diyoruz çünkü direniş halk desteği ve siyasi bakımdan güçlüdür, yaptırımlardan ve kuşatmalardan etkilenmeyecektir, hiç kimse parlamento seçimlerine dayalı siyasi dengeyi değiştiremeyecektir.

Amerika’nın İran karşıtı adımlarının artması ve Siyonist Rejim’in Filistin halkına yönelik tacizlerinin devam etmesinin nedeni onların bölgedeki planlarının başarısızlığa uğraması ve hedeflerine ulaşmamalıdır.

Amerika Yüzyıl Anlaşması’nı uygulamaktan vazgeçmelidir çünkü Filistin halkı hakkını ve Kudüs’ü korumak için her şeyi yapacaktır. Amerika İran’ı teslim olmaya zorlamaktan ümidini kesmelidir, ifadelerini kullandı.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Şubat 2023 (14) içerik yüklenmiştir.