HaberlerLübnanOrtadoğuSuriye

Hizbullah’a ait bölgelere roket saldırısı düzenlendiği iddia edildi

Suriye’de çatışmalar her geçen gün artarken savaşın civar ülkelere yayılmasına yol açabilecek ilk kıvılcımlar bugün patlak verdi.

CNN International’ın haberine göre, Suriyeli silahlı muhalifler, Lübnan’da Hizbullah’ın kontrolündeki hedefleri vurmaya başladı.

Çatışmaların yoğun olarak yaşandığı Lübnan sınırına yakın Kuseyr kentinde Suriye Ordusu bir kara harekatı başlatmıştı. Çatışmaların yoğun yaşandığı bugün, muhalif grupların Lübnan topraklarındaki Hizbullah noktalarına roket saldırısı düzenledikleri duyuruldu.

CNN Internationalda yayınlanan habere göre, Kuseyr şehrindeki muhalif güçlerin bulunduğu noktalardan yapılan saldırı sonucu, Hizbullah’a ait Lübnan’ın Hermel bölgesindeki bazı alanların vurulduğu kaydedildi. Saldırıda ölü ya da yaralının olmadığı bildirildi. Bu olayın, iç savaşın Ürdün, Lübnan, Irak ve hatta Türkiye gibi civar ülkelere yayılıp bölgesel bir savaşa dönüşmesine yol açmasından endişe ediliyor.

Çatışmaların en yoğun yaşandığı Kuseyr şehri ise Humus bölgesinde Şam ile deniz kıyısı arasında bulunuyor. Suriye Ordusu, muhaliflerin elinde bulunan şehri geri alıp Şam’ın deniz ile bağlantısını kurmak için yoğun olarak bu şehre operasyon düzenliyor.

Başa dön tuşu
Bugün 13 Haziran 2021 (41) içerik yüklenmiştir.