HaberlerLübnanOrtadoğuSuriye

Hizbullah’ın Suriye’deki varlığı Büyük Ortadoğu Projesi’ni hezimete uğrattı

Şeyh Naim Kasım, Hizbullah’ın Suriye’de direnişinin Büyük Ortadoğu Projesi komplosunu hezimete uğrattığını söyledi.

Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreter Yardımcısı Şeyh Naim Kasım, “Hizbullah her zaman Lübnan’da ihtilafın olmaması için çaba göstermiş ve İslami birlik ve farklı grupların işbirliğine vurgu yapmıştır. Bundan dolayı el-Müstakbel Hareketi ile sonuca varıncaya kadar görüşme yapacağız” dedi.

Şeyh Naim Kasım, Hizbullah’ın Suriye’deki tekfirci teröristlerle savaşmasına ilişkin “Hizbullah şuan Suriye’de iyi konumda ve Suriye Ordusu’nun destekçisidir. Direniş Güçleri, Suriye’de tekfirci teröristlerle çatışıyor ve bu yönde de birçok kazançlar elde etmişler” diye konuştu.

Hizbullah Hareketi’nin üst düzey yetkilisi Kasım “Suriye’nin şuanki durumunu birkaç yıl önceyle karşılaştırırsak durumun tamamen değiştiğini görebiliriz. Biz Suriye devletinin devrilmesini önledik ve Suriye’nin de içinde yer aldığı Büyük Ortadoğu Projesi komplosunu yerden yere vurduk” diye ekledi.

Şeyh Naim Kasım “Düşmanlar, Suriye’deki savaş uzadıkça siyasi çözüm yolunu kabullenmekten başka bir çareleri olmadığını bilmeli ve dolayısıyla siyasi yönteme odaklanmalılar” diye belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Ekim 2021 (11) içerik yüklenmiştir.