HaberlerKuzey AmerikaLübnanOrtadoğu

Hizbullah’tan ABD’ye sert kınama

Lübnan Hizbullah Hareketi yayınladığı bildiride, Amerikalı bir komutanın katil siyonistleri destekleme bağlamında sarf ettiği sözleri şiddetle kınadığını açıkladı.

Korsan İsrail ile ortak deniz tatbikatına katılan Amerika’nın Higs savaş gemisi komutanının “Hayfa’yı savunmak, San Diego’yu savunmaya benzer” şeklindeki açıklamasına tepki gösteren Lübnan Hizbullah hareketi bir bildiri yayınlayarak bu sözleri kınadı.

Hizbullah Hareketi bildiride, Amerikalı komutanın sözlerinin beklenmedik bir şey olmadığını, nitekim 2006 yılında vuku bulan 33 günlük savaş için de Amerika elebaşlarının bu savaşı Amerikan savaşı ve yeni bir Ortadoğu yaratma bağlamında gerçekleşen bir savaş şeklinde yorumladıklarını belirtti.

Bildiride o dönemde de Amerika’nın korsan İsrail’e silah ve mühimmat ulaştırmak için tüm silah fabrikalarını seferber ettiği ve hemen bir hava köprüsü kurulduğu, Amerika’nın şimdiki tutumunun da eskiden farklı olmadığı ve siyonist cellatları desteklemeyi sürdürdüğü vurgulandı.

Hizbullah Hareketi bir kez daha bu desteği şiddetle kınadığını, Amerika’nın bu tutumunun Arap milleti ve devletlerine hiç değer vermediğini ortaya koyduğunu vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.