HaberlerİranOrtadoğuUzakdoğu

Hoşru: Myanmarlı müslümanlar aşırıcılığın kurbanıdırlar

İslami İran’ın BM’deki daimi temsilcisi Gulamali Hoşru, ‘barış kültürü’nün BM bildirgesinin özü olduğunu ve bundan dolayı bu amacın BM’nin asıl faaliyet konusu olması gerektiğini söyledi.

Hoşru, dün BM’nin ‘Barış Kültürü’ konulu oturumunda yaptığı konuşmada, BM’nin beşeriyetin savaşlardan ve güvensizlikten kurtulması için kurulduğunu belirterek, bu doğrultuda BM’nin her türlü aşırıcılığa karşı Barış Kültürü’nü yerleştirmek için her türlü araçtan yararlanması gerektiğini söyledi.

İranlı yetkili, diploması ve müzakere yerine yaptırım ve tehdit dilini kullananların gerçekte aşırıcılık ve sultacılık kültürünü takviye ettiklerini belirterek, onların uygulamaları ve söylemleriyle gerçekte ”Barış Kültürü’nün kökünü kuruttuklarını söyledi.

Hoşru, Ortadoğu bölgesinin ölümcül gelişmiş silahların merkezine dönüştürüldüğünü belirterek, ”bu silahların her birinin ölümlere ve yaralanmalara neden olduğunu’ söyledi.

İranlı yetkili, Myanmar’da müslümanlara yönelik Budistlerin ve ordunun cinayetini kınayarak, Myanmarlı müslümanların aşırıcılığın kurbanı olduklarını söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 01 Aralık 2022 (25) içerik yüklenmiştir.