FotoğraflarHaberlerİranOrtadoğu

Hubregan Meclisi Oturumu ve Üyeleri – Fotoğraf Galerisi

Uzmanlar Meclisinin 4. dönem 7. resmi toplantısı bir kapanış bildirisiyle sona erdi.

Rehberlik Uzmanlar Meclisi kapanış bildirisinde, İran halkının, hem 30 Aralık ve hem 11 şubat’ta yapılan zafer yürüyüşlerinde gösterdikleri destansı katılımla düşmanlara korku saldığı hatırlatılarak, “seçimlerden sonra yaşanan olaylarda maddi ve manevi zararlar meydana gelmiştir. Fakat, ilahi yardım ve bereketler sonucu, hak ve batıl ayrımı net bir şekilde ortaya çıkmış, halk ve önde gelen şahsiyetler büyük bir imtihan vermiştir” denildi.

Uzmanlar Meclisi bildirisinde, İran halkının bu büyük imtihanı sonucunda, yaşanan dev destansı gösteri ve yürüyüşler ve bazı kişilerin zor şartlar ile uyumlu olmayan sınırlı basiretleri karşısında, Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi İmam Seyyid Ali Hamaney’in dirayetli, basiretli ve benzersiz yönlendirmeleri ve halkın destekleriyle sona ermiştir. Ve İslam inkılabının krizler karşısında elde ettiği başarılara biri daha eklenmiştir” denildi.

Bildiride, terör örgütü lideri Abdulmelik Rigi’nin tutuklanmasına işaretle de, “terörist lider Rigi’nin tutuklanması, İran İslam cumhuriyeti istihbaratının gücünü ortaya koymuştur” hatırlatması yapıldı.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Kasım 2022 (18) içerik yüklenmiştir.