HaberlerİranOrtadoğu

Hüccet’ül İslam Kazım Sıddıki: Allah bizi ekonomi alanında sınamakta. Uyanık olmalıyız

Tahran Cuma Namazı Hutpelerinde konuşan Hüccet’ül İslam Kazım Sıddıki, “Allah bizi ekonomi alanında sınamakta. Uyanık olmalıyız elbette siyasi alanda da aynı şekilde; zira dünya size karşı büyük bir saldırı başlatmıştır, hem Siyonistler hem de diğer düşmanlar size karşı durmadan kara propaganda yapmaktalar” ifadelerinde bulundu.

Tahran geçici Cuma Namazı Hatibi sözlerini şöyle sürdürdü: Günümüzde yeraltı kentlerimizde bulunan binlerce füzelerden ötürü İsrail bize füze fırlatmazsanız biz de fırlatmayacağız mesajını gönderiyor. İslam İnkılabı Lideri’nin beyanatına göre de onlar bir füze fırlatırsa biz de misilleme olarak onar füze ateş edeceğiz.

İran’ın füze kabiliyetinin müzakereye kapalı olduğunu bildiren Hüccet’ül İslam Sıddıki, “İşte bu füze ve savunma alanındaki iktidarımızdan dolayı başarısız kalan anlaşmayı bize dayattılar aksi takdirde bizi önemsemeyeceklerdi bile” diye konuştu.

Cuma Namazı Hatibi konuşmalarının başka bir kısmında ise şöyle dedi: Onlar bir taraftan füze konusunu bize karşı birer tehdide dönüştürmek istiyor zira bizi tamamen silahsızlaştırmaya çalışıyorlar. Öte yandan da bazıları DEAŞ’ın Irak ve Suriye için değil aslında İran’a karşı oluşturulduğunu anlayamıyor.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Ekim 2022 (21) içerik yüklenmiştir.