HaberlerİranOrtadoğu

Hüccet’ül İslam Kazım Sıddıki: İnkılap’tan senelerce yumruk yiyen bir düşman asla uslanmayacak

Tahran Cuma Namazı hutbelerinde konuşan Hüccet’ül İslam Kazım Sıddıki, “Bulunduğumuz günlerde gündeme taşınan konu yabancı bir komplo ve fitne olan son zamanlardaki kargaşalardır. Bunların hepsi, dış etkenlere dayanarak, büyük şeytan ABD ile Siyonistler tarafından organize edilip Suudilerin yardımıyla ülkemizde uygulandı” beyanatında bulundu.

Hüccet’ül İslam Sıddıki sözlerini şöyle sürdürdü: ABD, direniş ekseninden yediği tokatlar sonucu uğradığı kafa karışıklığı neticesinde başka bir komplo planlamaya yönlenirse yeniden şehadet düşkünü olan İran milleti tarafından büyük bir darbe alacak. Maalesef ülke içindeki bazı taraflar, İslam İnkılabı’na ait idollerin bir kenara atılmasına çalışıyorlar, ancak bu konuda her zaman uyanık olmalıyız, zira Allah’ın dinine dayanamayıp İnkılap’tan 40 sene boyunca yumruk yiyen ant içmiş bir düşman katiyen uslanmayacak.

Tahran Cuma Namazı Hatibi konuışmalarına şunları da ekledi: Düşmanın ülkemizde kargaşa yarattığının nedenlerini gözden geçirmemizde fayda var. Örneğin inanç ile şehadet gibi kültürel konuları göz ardı etmemeiz düşmanın bize yönelttiği ekonomik ve yumuşak kültürel savaşta kısmen güçsüz konumda olmamıza yol açmıştır.

Hüccet’ül İslam Kazım Sıddıki ilaveten, “Meclis’e sunulan bütçe teklifinde ise geçim sorunuyla karşı karşıya olan toplumun fakir ve alt sınıflarını himaye altında tutmalıyız, yani bunların gelişmesini amaçlamamız lazım dertsiz zengin kesimi değil. Düşmanın planlarıyla gerçekleşen bu huzursuzluklarda ülke içinde bulunan bazı unsurların aracılığıyla Cuma Namazı kurumları, bankalar ve bazı diğer mekanlara saldırı gerçekleşti; tabii ki halkımızın bunlarda hiçbir müdahalesi bulunmamaktadır, zira tüm bu olaylar, İnkılap karşıtı bir girişim olarak büyük şeytan ABD’nin tarafından hayata geçirilmiştir” şklinde konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Eylül 2021 (10) içerik yüklenmiştir.