FilistinHaberlerİranOrtadoğu

Hüccet’ül İslam Kazım Sıddıki: Siyonist İsrail’in ortadan kalkacağı tarih daha da yaklaştı

Tahran Cuma Namazaı hutpelerinde konuşan Hüccet’ül İslam Kazım Sıddıki, ABD’nin büyükelçiliğini Kudüs’e taşıma kararına işaret ederek, “Siyonist Rejim’in ortaya çıkışı bizzat dünyanın en büyük felaketlerinden birisidir ancak günümüzde ABD’nin de yasadışı bir girilşimde bulunarak büyükelçiliğini Filisitnlilere ait olan Kudüs’e taşımaya kara verdiğini görüyoruz. Kendisini deliliğe kaptıran ABD Başkanı böyle bir karar almıştır halbuki eski başkanlar bile böyle bir uygulamayı yürütmediler. Bu girişim ise ABD ile Siyonistlerin cinayetlerine bir sayfa daha eklemiş oldu” ifadelerinde bulundu.

Siyonistlerin birkaç gün önce Filistin halkına karşı işlediğini cinayetlere yönelik ortaya çıkan küresel tepkilere işaret eden Hüccet’ül İslam Sıddıki şöyle dedi: Maalesef bazı Arap ve Müslüman ülkelerin liderleri sessiz kalmayı tercih ederek herhangi bir tepki göstermedi, küresel kuruluşlar bile seslerini çıkarmıyor.

İslam İnkılabı Lideri’nin İsrail’in gelecek 25 sene zarfında ortadan kalkacağına ilişkin ifadelerine de değinen Tahran Cuma Namazaı Hatibi, “Siyonistlerin son günlerde yaptığı cinayetler bu rejimin mahv edilmesi konusunun daha da kısalmasına neden olmuştur” diye konuştu.

ABD’nin güvenilir olomadığını hatırlatan Hüccet’ül İslam Sıddıki, sözlerine şunları da ekledi: Avrupa ile yapılan yeni diyaloglar da sonuçsuz kalacak. Onlar kutsal savunma dönemi boyunca Saddam’ı savundular ve bu nedenden ötürü de güvenilir değiller. Böylece hükümetimiz Avrupa ile yaptığı müzakerelerde zilletin karşısında boyun eğmemeli.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Mayıs 2022 (20) içerik yüklenmiştir.