FilistinHaberlerOrtadoğu

Hukuk Merkezi Esir Ailelerinin de Hac Kontenjanından Yararlanmalarını İstedi

Hukuk merkezleri, Filistin uzlaşı hükümetindeki Evkaf ve Dini İşler Bakanlığı’ndan Suudi Arabistan’nın şehit aileleri için ayırdığı kontenjana esir aileleriyle özgürlüğe kavuşanları da dahil etmesini istedi.

Esirler ve Özgürlüğe Kavuşanlar Heyeti’ne bağlı Araştırma ve Kayıt Birimi Başkanı Abdunnasır Feravine bugün (14 Mayıs Cumartesi) yaptığı açıklamada, Suudi Arabistan’ın esirlerin ve özgürlüğe kavuşanların ailelerini bu listeye almaya karşı çıkmadığını söyledi.

Açıklamada, Suudi Arabistan’ın 2010, 2011 ve 2012 yıllarında verdiği bin kişilik kontenjanın ikiye bölündüğü, yarısının şehit ailelerine ve diğer yarısının ise esir ailelerine ve 2011 yılında özgürlüğe kavuşan esirlere ayrıldığını hatırlattı.

Suudi Arabistan her yıl Filistinli 1000 şehit ailesine hac kontenjanı ayırıyor ve ailelerin hacdaki bütün masraflarını üstleniyor.

Her kurumunda yolsuzluğun hakim olduğu Filistin yönetimi geçen sene Gazze’den gidecek olanların listesiyle oynamış, bunu fark eden Gazze’deki yetkililer sınırda listeyi yeniden düzeltmişti.

Page Top

Başa dön tuşu
Bugün 27 Kasım 2023 (12) içerik yüklenmiştir.