FilistinHaberlerOrtadoğu

Hukuki belgelerinde siyonistleri korkuttu

Filistin Adalet Bakanı Muhammed Ferec El-Gul, Siyonist işgalciyle mücadelede hukuki belgelendirme unsurunun devreye girmesinin işgalciyi korkuttuğunu ve kendini tüm dünyada tehdit altında hissetmesini sağladığını söyledi.

El-Gul, bugün (30 Haziran Çarşamba) Gazze’de Savaş Suçlarını Belgelendirme Komitesi üyeleriyle polis müfettişlerinin koordinasyon toplantısında yaptığı konuşmada, Siyonist işgal medyasının son dönemde Filistinlilerin bu yönde attıkları adımlara dikkat çektiğini bildirdi.

“Filistin halkı Siyonist işgalciye karşı hukuki belgelendirme mücadelesi vermektedir ve bu işgalciler aleyhine Batı’da birçok gözaltı kararının çıkmasını sağlamıştır” diyen El-Gul, Savaş Suçlarını Belgelendirme Komitesi’nin tüm vilayetlerde Siyonistlerin Filistinlere yönelik işlediği kasıtlı öldürme suçlarını hukuki olarak belgelendirdiğini kaydetti.

Komite ile güvenlik birimleri arasında mutlaka koordinasyon olması gerektiğini vurgulayan El-Gul, bu belgelerin Siyonist caniler aleyhine uluslararası mahkemelerde kullanılacağına dikkat çekti.

Savaş Suçlarını Belgelendirme Komitesi Başkanı yargıç Ziya El-Medhun ise komitenin polis teşkilatından on subayın katılımıyla Gazze Savaşı’ndan sonra oluşturulduğunu ve şu ana kadar 1500 savaş suçunu belgelendirmeyi başardığını söyledi.

Filistin Polisi Genel Müdürü Teysir El-Batş da, hukuki belgelendirmenin Siyonist işgal liderlerinin uluslararası mahkemelerde yargılanmasını sağlamasının yanında işgalcinin çirkin yüzünü dünya kamuoyuna göstermeye yaradığını belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 19 Mart 2023 (1) içerik yüklenmiştir.