HaberlerİranOrtadoğu

Hükümet desteklemeleri kaldırma hedefinde değil

İran cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, hükümetin sübvansiyonları kaldırma hedefinde olmadığını aksine bunu adil ve doğru bir şekilde uygulama amacında olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, 10’ncu hükümetin 8’nci meclisle ilk ortak oturumunda yaptığı konuşmada, sübvansiyonların doğru bir şekilde kullanılması halinde bunun kesinlikle ülke ekonomisi ve halkın yararına olacağının altını çizdi.

Sübvansiyonlarla ilgili yeni tasarının çıkarılmasının zaruri olduğunu belirten İran cumhurbaşkanı, “bu iş her ne kadar zor olsa da, her zor işe bir yerden başlanması gerekiyor” diye konuştu.

Ahmedinejad, sübvansiyonların doğru ve adil bir şekilde kullanılmasını içerecek olan kanun tasarısının çok önemli ve aynı zamanda İran ekonomi tarihine damgasını vuracak bir iş olduğunu belirterek, “Bu, İran’da İslam inkılabının zaferinden sonra meclis ve hükümetin yapacağı en büyük iş olacaktır” dedi.

İran İslami Şura Meclisi başkanı Ali Laricani de, sözkonusu görüşmede, meclis ve hükümet arasında uyumun şart olduğunu kaydederek, halkın sorunlarının ancak bu yolla çözümlenebileceğini söyledi.

(sübvansiyon=destekleme)

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.