FilistinHaberlerOrtadoğu

Hüsam Şakir: Mescid-i Aksa İçin Sesinizi Yükseltin

Filistinli medya uzmanı Hüsam Şakir, Siyonistlerin son ihlalleri karşısında Mescid-i Aksa için harekete geçilmesi çağrısında bulundu.

Şakir, bugün (16 Temmuz Pazar) ümmete hitaben yayınladığı görüntülü mesajda, Mescid-i Aksa’da yaşananları “yeni bir dönem ve yeni bir saldırı” olarak nitelendirdi.

“Yaşananlar Kudüs’e saldırı olmadan önce bize saldırıdır ve Kudüs’e yönelik ihlal olmadan önce bize atılmış bir tokattır” diyen Şakir, sorumluluklarının bu tarihi dönemeçte kapıları kapatılan ve ezanı susturulan Mescid-i Aksa için ses yükseltmek olduğunu ifade etti.

Tüm camilerin minberlerinin Mescid-i Aksa’nın minberine dönüşmesi gerektiğini belirten Şakir, entelektüellere ve toplumun her kesimine seslenerek, “Mescid-i Aksa için sesinizi yükseltin” dedi.

İşgal güçleri Cuma günü Filistinli üç gencin Mescid-i Aksa’nın kapılarından birinde iki işgal askerini öldürdükten sonra işgal güçleriyle girdikleri çatışmada şehit olmalarının ardından Mescid-i Aksa’yı kapatmış ve cuma namazı kılınmasına izin vermemişti.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Aralık 2021 (24) içerik yüklenmiştir.