HaberlerİranOrtadoğu

Hüseyin Cabir Ensari: Arabistan varlığını çatışmada görmekte

Ensari yaptığı açıklamada, ‘’İran diplomatik konvansiyonların diplomatik alanlar ile ilgili bağlıdır ve bu yönde taahhütlerini uygulamıştır, fakat Arabistan hayatını çatışmalarda görmektedir’’ dedi.

Ensari düzenlediği haftalık basın toplantısında, Suudi hükümetinin gerginlik, bölgede çatışma, Yemen’de kanlı bir savaşa ve önemli sayıda bölgede güvenlik ve istikrarı yok etmeye yönelik politikalarını hatırlatarak, ‘’ Görünen o ki Arabistan sadece menfaatlerini değil belki hayatını çatışmalarda görmekte ve iç sorunlarını başka ülkelerin üzerine atmakla çözümlemeye çalışıyor’’ dedi.

Ensari, ‘’Arabistan’da reform ve hürriyet istemleriyle şiddet diliyle cevap artık idam edilmeye kadar gitmekte ve bu Arabistan’ın iç ve dış krizlerle boğulduğunu ve bundan dolayı da çatışma politikasını yaygınlaştırdığını gösteriyor’’ diye konuştu.

Arabistan Büyükelçiliği olayının dünyada yaşanan tek olay olmadığını ifade eden Ensari, ‘’ Önemli olan ülkelerin uluslararası taahhütlerine bağlı kalmalarıdır ve İran bu yöndeki taahhütlerini yerine getirmektedir, fakat Arabistan bunun gerginliği tırmandırmak için kullanmaktadır’’ dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Nisan 2024 (29) içerik yüklenmiştir.