HaberlerİranOrtadoğuYemen

Hüseyin Emir Abdullahiyan: Yemen hükümeti Kaçırılan İranlı Diplomatın Hayatından Sorumlu

İran dışişleri bakanlığının Arap Afrika işleri yardımcısı Yemen hükümetini bu ülkede kaçırılan İranlı diplomatın hayatından sorumlu tuttu.

Hüseyin Emir Abdullahiyan İRNA’ya yaptığı açıklamada, İran’ın Yemen elçiliği çalışanı Nur Ahmet Nikbaht ile ilgili son gelişmeler hususundaki açıklamasında Yemen hükümetinin kaçırılan İranlı diplomatın hayatının korunmasından sorumlu olduğunu söyledi.

Emir Abdullahiyan Yemen yetkililere şükranlarını belirterek, bu ülke hükümetini İranlı diplomatın hayatının korunmasından sorumlu oldukları üzerinde vurgu yaparak, Yemen dışişleri bakanlığı ve Yemenli yetkililerin İranlı diplomatın kaçırılmasıyla ilgili ciddi girişimler başlattıklarını söyledi.

Emir Abdullahiyan Yemen hükümetinin bu çalışmalarının derhal sonuca varması ve kaçırılan İranlı diplomatın serbest kalmasını diledi.

İran’ın Yemen elçiliğindeki İranlı diplomat Nur Ahmet Nikbaht’ın 12 Temmuz 2013 tarihinde silahlı kişilerce kaçırılmasının ardından Yemen maslahatgüzarı İran dışişleri bakanlığına çağrılarak, İran’ın kaçırılan diplomat ile ilgili ciddi kaygılarının bulunduğu kendisine açıklandı

Başa dön tuşu
Bugün 24 Mart 2023 (28) içerik yüklenmiştir.