HaberlerLübnanOrtadoğu

Hüseyni kıyam her daim vardır, var olacaktır

Hizbullah genel sekreter yardımcısı Şeyh Naim Kasım, Suriye’nin başkenti Şam’da yapılan Aşura merasimlerindeki konuşmasında, Hz. İmam Hüseyin kıyam felsefesi geçmişte,şimdi ve gelecekte de, sürekli canlı tutulmuştur dedi.

Hizbullah genel sekreter yardımcısı Şeyh Naim Kasım Hz.İmam Hüseyin’in kıyamındaki hedefin, dinin yaşatılması olduğunu belirterek, direniş güçlerinin ,en modern silahlarla donanmış işgal rejimi güçlerine karış mücadelesi ve bu mücadelede elde ettikleri zaferlerin arkasındaki neden de Hz.İmam Hüseyin kıyam felsefesi olduğunu söyledi.

Bölgede ciddi bir değişim yaşandığına dikkat çeken şeyh Naim Kasım, Siyonist rejim ve Amerika’nın kaynaklı değişimleri hepimiz görmekteyiz. Rahmetli İmam Humeyni, Amerika’yı büyük şeytan olarak çok güzel tanımlamış, ABD Siyonist rejim ve batılılar kendilerini demokratik göstermeye çalışıyorlar, oysa bunların tarihlerinde tamamen katliam ve cinayet vardır diye konuştu.

Hizbullah genel sekreter yardımcısı Şeyh Naim Kasım Siyonist rejimin her gün, İran, Suriye ve Lübnan ile Gazze’yi tehdit ettiğini hatırlatarak, yapılan tehditlere karşısında batılılar ve dünya toplumları suskunluğunu korumaktadırlar. Bunun karşısında hizbullah liderlerinden her hangi birisi, Siyonist rejimle savaş sözü etmiş ise, BM başta olmak üzere bütün b atılı ülkeler tepki göstermektedir diye konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.