AsyaHaberler

Husi mücahidleri, 50 Suudi askeri aracını yok etti

Yemen’in El-Husi Hareketi, Suud ordusunun Amerikan yapımı gelişmiş silahlarla saldırdığını belirttiği bildirisinda, El-Husi hareketinin direnişi sonucu Suud ordusunun Yemen topraklarında ilerlemesinin durdurulduğunu vurguladı.

Suudi Arabistan ordusunun Yemen topraklarında ilerleme çabalarının hezimete uğratıldığını duyuran El-Husi hareketi, Suud ordusunun dün Yemen topraklarında ilerleme çabalarının, hareketin direnişi sonucu geri püskürtüldüğünü, bu gelişmenin ardından Suudi Arabistan savaş uçakları ve topçu birliklerinin El-Husi mevzileri ve sivil yerleşim merkezlerine yönelik saldırılarını yeniden başlattığını belirtti.

El-Husi hareketi, Riyad ordusunun gece boyunca Sa’de eyaletinin çeşitli bölgelerine 35 kez hava akını düzenlediğini, Sa’de kentine düzenlenen saldırılarda ise Suud ordusunun kentin merkezi güvenlik binası gibi önemli yerlerini açık bir şekilde hedef aldığını bildirdi.

Şimdiye kadar Suud ordusuna ait 50 kadar askeri aracın yok edildiğini belirten El-Husi hareketi, aynı zamanda bir çok Amerikan yapımı gelişmiş silahın de hareketin eline geçtiğini ve çok sayıda Suud askerinin esir alındığını duyurdu.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Mayıs 2021 (20) içerik yüklenmiştir.