AsyaHaberler

Husiler : İran ve Irak’tan yardım almıyoruz

Yemenli “El-Husi” mücahitleri lideri, cumhurbaşkanının İran’ın El-Husi grubunu desteklediği iddiasını yalanlayarak “Bu iddia,Yemen devletinin kendi halkına karşı siyonistlerden destek alma niyetiyle ileri sürülmüştür” dedi.

Yemenli “El-Husi” mücahitleri lideri Seyyid Abdülmelik Bedreddin El-Hausi, Katarlı bir gazeteyle röportajında “Biz küçük bir grup değil, Yemen halkının bir parçasıyız” ifadesini kullanırken, Yemen Cumhurbaşkanının İran ile Iraklı Sadr grubunun El-Husi grubunu desteklediklerine dair iddiasını yalanlarken “Yemen halkı silahlı bir halk, yani Yemen’de herkeste silah var zaten… Bunu herkes biliyor artık. İran yapımı silah bulunduğu iddia ediliyor. Ama biz bugüne kadar burada İran silahına rastlamış değiliz” şeklinde konuştu.

“Sade Online” haber sitesinin bildirdiğine göre, Bedreddin El-Hausi bu konuda ayrıca “Tabi Yemen Cumhurbaşkanının İran ve Sadr grubunun desteği konusundaki bu iddiası daha sonra Yemen Dışişleri Bakanı tarafından yalanlandı. Bu tür iddialar aslında, Yemen halkına karşı savaşta sırf dış yardım alabilme doğrultusunda ileri sürülüyor” ifadesini kullandı.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Mayıs 2021 (39) içerik yüklenmiştir.