AsyaHaberler

Husiler, Suudi askeri üssünü ele geçirdi

Yemen’in kuzeyinde Suudi Arabistan hükümet güçlerinin saldırısına karşı mücadele veren el Husi grubu, Suudi Arabistan güçlerine ait bir üssün kontrolünü ele geçirdiklerini duyurdu.

El Husi grubu sözcüsü Muhammed Abdusselam tarafından yapılan açıklamada, el Husi gruba bağlı milislerin, Yemen sınır bölgelerinde, Suudi Arabistan toprakları içerisinde yer alan el Cebri adlı askeri üssün kontrolünü ele geçirdiğini, üste bulunan çok sayıda silah ve mühimmatın da ganimet olarak alındığını söyledi.

Yemen’in Dahan bölgesine 20 kilometre uzaklıkta bulunan Suudi Arabistan ordusuna ait el Cebri üssünün ele geçirilmesinden sonra, Suudi Arabistan güçlerinin, Saade bölgesine yaptığı saldırıları defetmenin daha rahat olduğu bildirildi.

Öte yandan, Suudi Arabistan ordusunun, el Husi grubuna yönelik saldırılarında istediği hedeflere ulaşamaması Suudi Askerleri arasında ciddi bunalımlara yol açtığı bildirildi.

El Husi grubu karşısındaki Suudi Arabistan güçlerinin başarısızlığı, Suudi askerleri ve subayları içerisinde psikolojik sorunlara yol açtığı kaydedildi. Asker ve subaylar arasındaki psikolojik sorunların, Suudi Arabistan kralı başta olmak üzere üst düzey yetkililerini de kaygılandırdığı söyleniyor.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Mayıs 2021 (22) içerik yüklenmiştir.