AfrikaHaberler

Hüsnü Mübarek Türkiye’ye geldi

Mısır Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek’in Kahire’den İstanbul’a gelişi sırasında olağanüstü güvenlik önlemleri alındı. Yürümekte zorluk çeken Mübarek’in gazeteciler tarafından görüntülenmemesi için uçak Atatürk Havalimanı Devlet Konukevi önüne yerine Dış Hatlar Terminali’ne yanaştı.

Özel bir uçakla saat 14:00’de Kahire’den İstanbul’a gelen Mısır Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek’in gelişi sırasında Atatürk Havalimanı’nda olağanüstü güvenlik önlemleri alındı.

Konukevine giriş yapan araçlar aranırken, polise ait helikopter de konukevi üzerinde güvenlik uçuşu yaptı. Atatürk Havalimanı konukevine önce Mübarek ve heyetinin eşyalarını taşıyan askeri bir kargo uçağı yanaştı. Daha sonra da Hüsnü Mübarek’i taşıyan uçak saat 14.00’de Atatürk Havalimanı’na iniş yaptı.

Mübarek’in yürümekte zorluk çekmesi ve gazetecilerin görüntü almasını engellemek için uçağı devlet konukevi yerine Dış Hatlar Terminali 212 numaralı yolcu körüğüne park etti.

Burada Dışişleri Bakanı Ali Babacan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Başdanışmanı Büyükelçi Ahmet Davutoğlu, İstanbul Valisi Muammer Güler ve diğer yetkililer tarafından karşılanan Mübarek, buradan yürüyen merdivenlerle 205 numaralı park yerinden aprona çıktı. Mübarek daha sonra havalimanından ayrıldı.

Bu arada apron kartlı gazetecilerin terminalden apronda park eden uçaktan Mübarek’in iniş görüntüsü alınmasını için polis arındırılmış salona geçişleri yasakladı.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Kasım 2021 (30) içerik yüklenmiştir.