Ehl-i BeytHaberlerİranOrtadoğu

Hz. Fatıma (s.a) ‘nın Mübarek Veladet Yıl Dönümü Olan Anneler Günü İslam Alemine Kutlu Olsun

Bugün hicri kameri takvimle 20 Cemadiüssani 1437, yüce islam peygamberi Hz. Muhanmmed -sav-‘nın sevgili kızı Hz. Fatıma -sa-‘nın veladet yıl dönümü.

İslam Peygamberi’nin sevgili kızı Hz. Fatıma -sa- hicretten önce sekizinci yılda hicri kameri 20 Cemadiüssani tarihinde dünyaya geldi.

Vahiy evinde dünyaya gelen Hz. Fatıma -sav- peygamber efendimizin yanında en yüce fazilet ve insani derecelere ulaşmıştır.

Hz. Fatıma -sa- ayrıca Ehli Beyt’in ilk imamı Hz. Ali -as-ın safa ve samimiyet dolu evinde annelik ve eşlik vazifelerini yerine getirerek, Hz. imam Hasan -as-, Hz. İmam Hüseyin -as- ve Hz. Zeynep -sa- gibi yüce şahsiyetler yetiştirmiştir.

Peygamber efendimizin sevgili kızı, tüm dünya kadınlarına bir örnek teşkil etmektedir. O yüce hazretin kutlu veladet yıldönümü İslami İran’da anneler ve kadınlar günü olarak kutlanmakta ve İslam İnkılabı Rehberi ve İran İslam Cumhuriyetinin kurucu rahmetli İmam Humeyni’nin veladetiyle eş zamanlıdır.

İslami Davet ailesi olarak bu vesileyle tüm dünya müslümanlarına ve siz değerli takipçilerimize tebriklerimizi iletiyoruz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Bugün 12 Temmuz 2020 (23) içerik yüklenmiştir.