Eyyamullah

Hz.Hüseyin(as)’in veladet yıl dönümü

İran’ın Meşhet ve Kum kentlerinde, Hz. Hüseyin’in (S) veladet yıl dönümü düzenlenen özel merasimlerle kutlandı.
Dünya özgürlükçülerinin bayraktarı olan Hz. Hüseyin’in (S) kutlu doğum yıldönümü münasebetiyle düzenlenen merasimlerde, bu hazretin yaşamı ve şahsiyetiyle ilgili konuşmalar yapılırken, ikramlar yapıldı. Öte yandan Meşhet ve Kum’da bulunan mukaddes beldeler bu münasebetle özel olarak ışıklandırıldı. Kısaca, Kum ve Meşhet kentlerinde, Hz. Hüseyin’in (S) veladeti tam bir şenlik ve bayram havasında geçti.

Bu arada İran Silahlı Kuvvetler Komutanlığı, İran’da Pasdar günü olarak kutlanan Hz.İmam Hüseyin’in (S) doğum yıldönümü ve Pasdar günü münasebetiyle ortak bir bildiri yayınladı.

Bildiride, İran Devrim Muhafızlarının son 30 yılda düşmanların her türlü tehditlerine karşı İslam Nizamını koruduğu ve düşmanların her türlü entrikalara karşısında gururla İslam Nizamını savunduğunu ve bugün alnı açık bir şekilde ülkenin sınırlarını ve İslam nizamını korumaya devam ettiğine vurgu yapıldı.
Sözkonusu bildiride, Devrim Muhafızları’nın İslam inkılabı ilkelerine gönül vermiş fedakar ve mümin İran halkından oluşmuş en önemli savunma mekanizmasına sahip olduğuna dikkat çekilirken, İslam nizamının savunmadaki en büyük özelliğinin bu nokta olduğuna vurgu yapıldı.

Başa dön tuşu
Bugün 13 Mayıs 2021 (76) içerik yüklenmiştir.