FilistinHaberlerOrtadoğu

Hz.İbrahim Camiinde 50 kez ezan okunması engellendi

Dine ve dini değerlere karşı savaşına devam eden Siyonist işgal rejimi Ağustos ayı içinde Batı Yaka’nın El-Halil şehrinde bulunan Hz. İbrahim Camiinde 50 defa ezan okunmasını engellediği belirtildi.

Siyonist işgal rejimi, gaspçıların rahatsız olduğu iddiasıyla Ramazan ayında bile Hz. İbrahim Camiinde ezan okunmasını engelledi.

Siyonist işgal rejimi Müslümanları namazdan alıkoymak ve dini şiarlarını yerine getirmelerini engellemek için başta El-Halil’deki Hz. İbrahim Camisi olmak üzere birçok camide barbar ve insanlık dışı baskılarını sürdürüyor. Ezanı susturmakla yetinmeyen işgal rejimi, Müslümanların bu kutsal mekanlarda ibadet etmelerini engellemek için camilerin çevresinde askeri barikatlar oluşturmakta ve namaza giden Müslümanlara baskı uygulamaktadır.

Dini, insani ve hukuki hiçbir şeye saygısı olmayan işgal yönetimi ve onun suç şebekesi işgal ordusu Filistinlilerin camilerine, mukaddesatına, dini şiarlarına, mezarlıklarına, tarım arazilerine, zeytin ağaçlarına, sularına, toprağına karşı tarihte görülmemiş bir şekilde saldırmakta ve yok etmek için var gücüyle mücadele etmektedir.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Eylül 2023 (11) içerik yüklenmiştir.