İslami Davet

Hz İmam Seyyid Ali Hamanei Şehit Hoceci’nin teşyii töreninde hazır bulundu

27 Eylül 2017 12:36

Tahran’ın İmam Hüseyin (a.s) Camii’ne giden Hz İmam Seyyid Ali Hamanei, Şehit Muhsin Hoceci’nin cenazesi başında hazır bulundu.

Bugün sabahın daha erken saatlerinde, Tahran’ın Hz. İmam Hüseyin (a.s) meydanında yer alan İmam Hüseyin (a.s) Camii’ne giden Hz İmam Seyyid Ali Hamanei, IŞİD’a karşı mücadele sırasında şehit düşen Muhsin Hoceci’nin cenazesi başında hazır bulunarak son bir veda görüşmesi gerçekleştirdi. İnkılap Rehberi bu kutsal türbe savunucusuna fatiha okuyarak öteki dünyada yüksek mertebelere ulaşmasını temenni etti.

Hz İmam Seyyid Ali Hamanei ilaveten Şehit Hoceci’nin ailesiyle de görüşerek bu büyük insanın cihat yolunda ortaya koyduğu kayda değer uğraşlarını takdir edip onlara Allah’tan sabır diledi.

Şehit Muhsin Hoceci’nin cenaze töreni, bugün Tahran’ın İmam Hüseyin meydanında gerçekleşiyor ve daha sonra doğduğu şehir İsfahan’ın Necefabad kentine götürtülerek orada toprağa verilecek.

Şehid Hoceci Suriye’de Hz. Zeyneb (sa)ın haremini müdafaa ederken 9 Ağustos 2017 tarihinde IŞİD terör örgütü tarafından şehid edildi.

Hz İmam Seyyid Ali Hamanei Şehit Hoceci’nin teşyii töreninde hazır bulundu Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık