HaberlerİranOrtadoğu

Hz. İmam Seyyid Ali Hamanei; Yetkililer, namaza davet için geniş imkanlar sunmalı

Dünya Müslümanları ve mustazafları İmamı Hz İmam Ali Hamanei, 26. Genel Namaz Oturumu’na gönderdiği mesajında, yetkililerin namaz davet tüm imkanları kullanmalarına vurgu yaptı.

Hz İmam Seyyid Ali Hamanei mesajında, bu yıllık oturumunu düzenleyenlerin bu büyük İlahi fırsatın değerini bilip, bu müstakim hattı ısrarla sürdürmeleri ve Allah’ın sabredenlerin yanında olduğunu bilmeleri gerektiğini beyan etti.

Hz İmam Seyyid Ali Hamanei, namaza davetin, hayatın en güzel tecellilerine davet olduğunu çünkü, insanın yaratan ve tüm iyilikler ve güzellikler sahibi karşısında aşıkane niyazda bulunduğu hayatın bir mevsimi olduğunu ve insanın ruh ve iç güzelliği ve iyiliği ayarını arttırdığını kaydetti.

Hz İmam Seyyid Ali Hamanei, Kuran-i Kerim ve hadiste dua ve namaza ciddi şekilde tavsiyede bulunulmasının da, namaza davetteki aynı özelliğin göstergesi olduğunu, Allah’ın sahil ve iyi kullarının bunu kendileri için bir ders olarak görüp, namaza davet etmeleri gerektiğini vurguladı.

Hz İmam Seyyid Ali Hamanei, İslam nizamındaki mümin yetkililerin bu davet için geniş şekilde imkanlarını sunmaları gerektiğini, alim, öğretmen, eğitmen, müdür ve yetkilinin her yerde kendi muhatapları bu tarafa çekmeleri ve onları Allah ve namaza davet edenlerden yapmaları gerektiğini belirtti.

26. Genel Namaz Oturumu bugün “Namaz ve Sanal Ortam” başlığıyla Şii ve Eh-i Sünnet alimleri, kültür aktivistleri ve yetkililerin katılımıyla ülkenin güneyinde yer alan Benderabbas liman kentinde düzenlendi.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Eylül 2021 (10) içerik yüklenmiştir.