DünyaEyyamullahHaberlerİranOrtadoğu

Hz.Fatıma(as)’yı anma merasimleri düzenleniyor

Hz. Sıddıka-ı Tahire, Fatıma-ı Zehra-sa- nın şehadeti münasebetiyle Pazartesi’nden Cuma gününe dek İslam İnkilabı Rehberi tarafından merasim düzenleniyor!

Her yıl olduğu gibi bu yıl da, hz. Fatıma-ı Zehra-sa-nın şehadet günleri, İslam İnkılabı Rehberi tarafından düzenlenen büyük bir merasimle anılmakta.

Hz Peygamber-i Ekrem’in-sav- gözünün nuru, hz. Sıddıka-ı Tahire, Fatıma-ı Zehra, Cemadi-essani ayının 1 ila 4’ü arasında, İslam İnkilabı Rehberinin düzenlediği akşam ve yatsı namazlarının da cemaatle kılındığı merasimde hüzünle anılacak.

Türkiye, Irak, Almanya, Azerbaycan,Pakistan, Amerika…vb birçok ülkenin müslümanlarından ulaşan haberlere göre bu ülkelerde de geniş katılımlı taziye merasimleri düzenleniyor.

Resulullah Efendimizin -s- “Dünya ve ahiret kadınlarının efendisi” olarak tanımladığı ve birçok islam ülkesinde, doğum gününün “Dünya Kadınlar Günü” ilan edildiği Hz Fatıma -s- validemizin şehadet yıldönümü münasebetiyle şimdiden Resulullah -s- aşıklarına taziye dileklerimizi sunuyoruz.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Mayıs 2021 (24) içerik yüklenmiştir.