FilistinHaberlerOrtadoğu

İç bölünme gölgesinde seçimlerin yapılmasına karşıyız

Filistin İçişleri Bakanlığı, Ramallah’taki gayrımeşru Fetih yönetiminin Eylül ayında seçimlerin yapılması talebine kesinlikle karşı olduklarını belirterek, böyle bir adımın Filistin anayasasına aykırı olduğunu ifade etti.

İçişleri Bakanlığı sözcüsü İhab El-Ğasin dün (14 Şubat Pazartesi) bakanlığın internet sitesinde yayınlanan açıklamasında şunları söyledi: “FKÖ’nün duyurduğu seçim tarihi ve buna bağlı olarak yapılmak istenen seçim geçersizdir. Bu karar sadece Filistin davasından tavizler veren bir zümreyi bağlar. Bu zümrenin aldığı ve alacağı bütün kararlar geçersizdir.”

Batı Yaka’da direniş mücahitlerine her türlü zulüm ve barbarlık devam ederken, seçime gitmenin göstermelik bir adımdan başka bir şey olmadığını söyleyen El-Ğasin, bölünmenin gölgesinde bir seçim yapılmasını kesinlikle reddettiklerini dile getirdi.

El-Ğasin devamla şunları söyledi: “Böyle bir adım, Gazze’deki hükümete karşı Fetih’i bir tehdit unsuru olarak kullanan Mısır rejiminin yıkılmasıyla en büyük destekçisini kaybeden ve Filistin davasından ödünler veren Fetih yönetiminin düşmana verdiği tarihi tavizleri gizleme çabasından başka bir şey değildir. Halkla barışmak isteyenlerle biz de barışırız. Yokedilmesi gereken bir işgalin olduğuna inanıyoruz. Filistin halkına karşı komplo kuran ve düşmana taviz verenlerle el sıkışmayı reddediyoruz.”

Başa dön tuşu
Bugün 04 Şubat 2023 (14) içerik yüklenmiştir.