HaberlerİranOrtadoğu

ICAO: İran seması bölgenin en güvenli semasıdır

İran İslam cumhuriyeti silahlı kuvvetler Genel Kurmay Başkanlığı Stratejik işler komutanı, ICAO tarafından yapılan resmi açıklamada, İran semasının bölgenin en güvenli seması olarak ilan edildiğini söyledi.

İran İslam cumhuriyeti silahlı kuvvetler Genel Kurmay Başkanlığı Stratejik işler komutanı Tümgeneral Mustafa İzedi dün Tahran’ın Hatem’ul Enbiya hava savunma karargahında düzenlenen Maliki Eşter festivali kulisinde yaptığı açıklamada, bölge ülkeleri semasının güvensizlik içinde olduğuna dikkat çekerek, bölgede var olan gerçeğin İslam İnkılabının tüm bölge ülkelerine bir ilham kaynağı oluşu olduğunu söyledi.

Bölge direnişine destek veren Tümgeneral İzedi, artık Lübnan ve Filistin’de İslami direnişin kendi çaba ve yetenekleri sayesinde kendi ihtiyaç duydukları silah ve teçhizatı temin edecek kapasiteye geldiklerini söyledi.

Hatem’ül Enbiya Hava Savunma Karargahı’ndaki radar ve füze teknolojisi gelişmelerine değinen İran İslam Cumhuriyeti Genelkurmay Başkanı Stratejik İşlerden Sorumlu Yardımcısı Tümgeneral İzedi “Genelkurmay Başkanlığı’nda yaptığımız incelemelere göre radar ve füze teknolojisinde gözle görülür gelişmelere adım atmışız ve bu gelişmeler İran Silahlı Kuvvetleri Komutanı Ayetullah Seyyid Ali Hamanei’ye iletilmiştir” diye vurguladı.

İran İslam Cumhuriyeti Genelkurmay Başkanı Stratejik İşlerden Sorumlu Yardımcısı Tümgeneral İzedi, ICAO’nun İran semasını bölgenin en güvenli seması ilan etmesine ilişkin ise “Bizim faaliyetlerimizin temelinde liyakat yatıyor ve liyakati yüksek olanlar her zaman keşfedilip işe alınıyor” diye açıkladı.

Siyonist İsrail basınının İran’ın ‘Fatih 313’ füzesini Hüzbullah’a vermek istemesi ile ilgili bulundukları iddiaya ilişkin soruya İran İslam Cumhuriyeti Genelkurmay Başkanı Stratejik İşlerden Sorumlu Yardımcısı Tümgeneral İzedi “Bölgede İslami İnkılabın bölge halkları için bir ilham kaynağı olduğu bir gerçektir ve onların da bildiği gibi bölgedeki gelişmeler İslami İnkılap’tan etkileniyor” ifadesini kullandı.

İran İslam Cumhuriyeti Genelkurmay Başkanı Stratejik İşlerden Sorumlu Yardımcısı Tümgeneral İzedi ayrıca “İran İslam Cumhuriyetinin Lübnan ile Filistin’e silah yardımında bulunmasına gerek yok ve bu ülkelerdeki Direniş Ekseni kendi silahını kendisi temin ediyor” diye ekledi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.