Genel

İdlib Ve Hama Kırsalında Teröristler Bozguna Uğratıldı

Suriye topraklarının her karışını dış güçlere hizmet eden kiralık teröristlerden kurtarma ve halkın güvenliğini sağlama kararlılığında Suriye ordusunun Hama ve İdlib kırsallarında Nusra Cephesi ve çatısı altındaki terör örgütleri ağır kayıplara uğrattı.

Askeri bir kaynak topçu birliklerinin İdlib kırsalının güneyi Havvin Beldesinde uluslar arası terör örgütleri listesinde yer alıp belli başlı dış güçlerden destek ve talimat alan Nusra Cephesi ve çatısı altındaki diğer terör örgütlerin mevki ve hareketlenmelerini yoğun ateşe tuttuklarını belirtti.

Askeri kaynak nitelikli top ateşinde vatandaşların evleri ve tarım arazilerinde sabotaj eylemlerinde bulunan teröristleri kullandıkları araçlar ve ekipmanlarıyla birlikte ciddi kayıplara uğratıldıklarını aktardı.

Yine İdlib kırsalının güneyi Temania Beldesi kenarlarında Nusra Cephesinin toplanma yerleri, hareket ve siperlerinin yoğun ateşe tutulduğunu ifade eden askeri kaynak; aralarında tehlikeli isimlerin bulunduğu çok sayıda teröristin ölü yaralı düşürüldüklerini söyledi.

Suriye Ordu birliklerinin Hama kırsalının kuzeyi Zekka Beldesinde de ‘Ketaib el İzze’ adlı teröristlerin bir karargahını imha ettiklerini ifade eden kaynak; karargahın içindeki tüm teröristlerle birlikte tamamen yok edildiğini kaydetti.

Hama kırsalının kuzeyi ve İdlib İlinde geneli yabancılardan oluşan ve Türkiye üzerinden Suriye’ye sızan radikal ve kiralık teröristler bulunup, bölgesel ve yabancı rejimlerin destek ve talimatlarıyla civarda bulunan sivil yerleşim alanları ve askeri mevkilere saldırılarda bulunmaktalar.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Haziran 2022 (2) içerik yüklenmiştir.