FilistinHaberlerOrtadoğu

İİT, korsan İsrail’i yine göstermelik olarak kınadı

İslam İşbirliği Teşkilatı(İİT) Siyonist rejimin Ürdün nehri batı yakasında yüzlerce birimlik site inşaat kararını kınadı.

İİT genel sekreteri Eyad Medeni Siyonist rejimin Ürdün nehri batı yakasında 886 birimlik site inşaat kararını eleştirirken, işgal edilen Filistin topraklarında Siyonist site inşaat siyasetinin devam etmesini, Filistin halkı hakları, uluslar arası yasalar ve BM kararlarının sürekli çiğnenmesi anlamında olduğunu ifade etti.

İİT genel sekreteri ayrıca başta BMGK, insan hakları konseyi ve uluslar arası Ceza Mahkemesi olmak üzere uluslararası kurum ve kuruluşlarında Siyonist rejimin bu siyasetinin incelenmesi öneminin altını çizerek, bu bağlamda uluslar arası kurumların görevini yerine getirmeye çağırdı.

Siyonist rejim, Ürdün nehri batı yakasında yüzlerce birimlik Siyonist site inşaatı kararını açıklaması Filistin dışişleri bakanlığı tarafından tepki ile karşılandı. Filistin dışişleri bakanlığı bu bağlamda dünya ülkeleri ve özellikle BMGK üyelerini Siyonist rejimin tehlikeli girişimlerine karşı ciddi tedbirler almaya çağırdı.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.