DünyaHaberler

İKÖ, Kudüs için oturum düzenliyor

İslam Konferansı Teşkilatı Dışişleri Bakanları, korsan İsrail askerlerinin Mescid-i Aksa’ya yönelik saldırılarını görüşmek üzere bugün Cidde’de bir araya geliyor.

Bazı İslam ülkeleri bakanları İKÖ’nün düzenlediği bir günlük oturumda korsan İsrail’in Mescid-i Aksa’ya yönelik saldırılarını ve Kudüs’te yer alan kutsal mekanların korunması için uluslararası camia ile işbirliği yollarını görüşmek üzere bir araya geliyor.

Bu arada oturumda siyonist askerlerin özellikle Mescid-i Aksa başta olmak üzere Kudüs’te kutsal mekanlara yönelik saldırılarının sonuçları ve yine bu kutsal kenti yahudileştirme politikaları doğrultusundaki operasyonlarının ele alınacağı belirtiliyor.

Öte yandan Filistin Özerk Teşkilatının atadığı Dışişleri Bakanı Riyad Maliki, oturuma katılan bakanlardan Kudüs olaylarını kınamak yerine İKÖ’nün bundan önce Kudüs ile ilgili kararnamelerini yürürlüğe koymalarını ve Kudüs ve Mescid-i Aksa’yı kurtarmak için neler yapılacağını ele almalarını istedi.

Filistinli yetkili Kudüs’ün müslümanların kırmızı çizgisi olduğunu ve hiç kimsenin bu çizgiyi geçmeye hakkının olmadığını belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Mayıs 2021 (9) içerik yüklenmiştir.