FilistinHaberlerOrtadoğu

İlkelerimizden vazgeçmeyeceğiz, işgal devletini tanımayacağız

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın Han Yunus sözcüsü Hammad Er-Rakab, Hamas hareketinin Filistin halkının tarihi hak ve ilkelerinden vazgeçmesinin ve işgal devletini tanımasının mümkün olmadığını belirterek, şehit liderlerinin geri bıraktıkları mirasa sahip çıkmaya devam edeceğini ifade etti.

Han Yunus Belediyesinin dün akşam (13 Nisan Salı) İslamî Direniş Hareketi kurucusu Şehid Ahmed Yasin ile onun halefi Dr. Abdülaziz Rantisi’nin şehadetleri münasebetiyle düzenlediği etkinliğe katılan Rakab şöyle dedi: “Ramallah yönetiminin düşmanla sürdürdüğü görüşmeler kesinlikle olumlu sonuç vermeyecek. Bu görüşmeler Ramallah yönetimini direnişe karşı daha fazla baskı yapmaya ve Filistin halkının hakkından daha fazla taviz vermeye götürecektir. Filistin Kurtuluş Örgütü şu haliyle Filistin halkını temsil etmiyor. Çünkü FKÖ Filistin halkının hak ve hukukundan taviz vermiştir. Fetih’i yeniden Filistin halkının kucağına ve taviz vermeden Filistin halkının haklarını geri getirecek direniş seçeneğine dönmeye davet ediyoruz.”

Diğer taraftan konferansta söz alan Belediye Başkanı Muhammed El-Ferra da, “Filistin toplumunda şehadet kültürünü kökleştirmemiz gerekir. Çünkü şehitler Filistin topraklarını tümüyle özgürlüğe kavuşturmak için hayatlarını feda eden değerli ve kahraman insanlardır” şeklinde konuşarak şehit Rantisi ile hem sürgünde hem de Siyonist cezaevlerinde geçirdiği tecrübelerinden örnekler verdi.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Ocak 2022 (37) içerik yüklenmiştir.