Haberlerİmam Ali HamaneyİranOrtadoğu

İmam Ali Hamaney: Bilimsel ilerleme, siyasi-ekonomik iktidarı hazırlar

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney, bilimsel gelişme ve ülkenin ilerlemesi konusunun üniversitelerde işlenmesi gerektiğini vurgulıyarak “Bilimsel ilerleme, siyasi-ekonomik iktidarı hazırlar” dedi.

Üniversite öğretim üyesi ve araştırmacılarından oluşan yüzlerce kişilik bir topluluk dün akşamüstü Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney’i ziyaret ederken, üniversite ve bilimsel konular başta olmak üzere çeşitli konularla ilgili olarak fikir alışverişinde bulundu.

Ziyaretin başında üniversite hocalarından 9’u, birbuçuk saat boyunca çeşitli konularla ilgili görüş, öneri ve eleştirilerini dile getirdi. Daha sonra Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney yaptığı konuşmada, ülkenin bilimsel ilerlemesinin ivedelik kazanması için kesintisiz çaba gösterilmesi gerektiğine değinerek “Bilimsel ilerleme, İran’ın siyasi-ekonomik iktidar kazanması ve İranlıların dünya arenasında daha fazla izzet ve saygınlık sahibi olmaları yolunda ortam hazırlar” dedi.

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney daha sonra, üniversite öğretim üyeleri arasında değişik bakış açıların bulunmasının öğretici ve dikkate şayan olduğunu vurgulıyarak “Yaklaşık 12 yıldan bu yana ülkede bilim üretimi ve bilimsel çaba zarureti konusunda bir hareket başlatılmış durumunda. Bu hareket bu sürede değil durmak, giderek de arttı” şeklinde konuştu.

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney konuşmasının devamında bu bilimsel hareket ve çabayı çok önemli olarak değerlendirip, ülke ve İslami düzen için bir zaruret olarak tanımladı ve “Dünyanın geçerli bilimsel enformasyon merkezleri bile, İslami düzenlere yönelik olumsuz bakış açılarına rağmen İslami İran’ın bu bilimsel ilerlemesini dile getirdiler” diye ilave etti.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Haziran 2021 (34) içerik yüklenmiştir.