Haberlerİmam Ali HamaneyİranOrtadoğu

İmam Ali Hamaney: Cihat arenasında düşmana sırtını dönmek caiz değildir

“Sizin azminiz, düşman azmine karşı zafer kazanmalı, iradeniz düşman iradesine galip gelmeli diyen Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney, her çeşit cihat arenasında düşmana sırtını dönmek ve yenilgiye uğramak İslam ve Kur’an’da yasaktır” dedi. Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney, emperyalistlerin başında ABD’nin yer aldığını kaydetti.

50 binden fazla Seferberlik Gücü (Besic) mensubu komutanı bu sabah düzenlenen törende Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney’e biat yeniledi.

Tören başında İslam Devrim Muhafızları Genel Komutanı Tümgeneral Caferi ve Seferberlik Gücü(Besic) Komutanı General Nakdi birer konuşma yaptı.

Daha sonra 50 binden fazla Besici komutana hitaben konuşan Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney, Seferberlik Gücü’nü(Besic) ülkenin en büyük işleyişli güç olarak tanımlayarak, Zeyneb-i Kübra (s.a) ve diğer ilahi evliyaların yürekleri içtenlikle Allah’a emanet edildiği dolaysıyla sabır ve moral bulduklarını dile getirdi.

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney, mücadele arenasında düşman karşısında dik durmak gerektiğini ifade ederek, “Sizin azminiz, düşman azmine karşı zafer kazanmalı ve sizin iradeniz düşman iradesine galip gelmeli. Bu mümkündür. Her çeşit cihat arenasında düşmana sırtını dönmek ve hezimete uğramak İslam ve Kur’an’da yasaktır” diye konuştu.

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney, yumuşaklık kahramanlığını, dahice manevra yaparak maksada ulaşmak olarak niteledi.

Savaş meydanlardaki gibi amaca ulaşmak için ileriye veya geriye doğru hareket etmenin daha önceden belirlenmesi gerektiğini söyleyen Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney, İslam düzeni’nin tavrı emperyalist düzenine yönelik olduğunu, dünya emperyalisti milletlere yönelik işlemekte olduğu cinayerleri caiz olarak bildiğini, ayrıca emperyalistin başında ABD yönetimi yer aldığını kaydetti.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Ocak 2023 (20) içerik yüklenmiştir.