Haberlerİmam Ali HamaneyİranOrtadoğu

İmam Ali Hamaney dünya müslümanlarının peygambere sadakat eylemlerini takdirle andı

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney, dünya Müslümanlarının Peygambere sadakat eylemlerini takdirle anarak bu duruşun korunmasını istedi.

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney, hacc organizasyon kafilesini kabulde yaptığı konuşmada, dünya Müslümanlarının Peygambere sadakat eylemlerini takdirle andı.

İslam Peygamberi Hz. Resul-i Ekrem (s.a.v)’e yönelik hakaretleri şiddetle telin eden İmam Ali Hamaney “Bu yıl ki hacc müstesna ve öncekilerinden çok farklı olacaktır. Müslümanların Hz. Resulüllah’a olan bağlılığı ve dünya müstekbirlerine olan derin öfkesi hacda kendini göstermelidir. Müşriklerden beraatin gerçek yansıması da budur. Dünya müstekbirleri ve işbirlikçileri İslam Peygamberine yaptıkları hakaretle yüce peygambere karşı olan kin, nefret ve düşmanlıklarını göstermiş oldular. Dünya müstekbirleri kampı Hz. Peygambere yönelik bu saldırıları ile gerçek yüzlerini ve hakk ile batıl arasındaki savaşın asıl eksenini, İslam ve peygambere karşı düşmanlık yapmanın kendilerinin başlıca özellikleri olduğunu göstermiş oldular” dedi.

İslam ülkelerinde, Amerika ve Avrupa’da peygamberimizi aşağılayan filme karşı sergilenen protesto eylemlerini takdirle anan İmam Ali Hamaney, “İslam dünyasının Hz. Resulüllah’a olan engin hürmeti ve düşmanlara olan derin öfkesi çok önemli bir tabloyu meydana getirip İslam ümmetinin büyük kapasitesini ortaya çıkardı. Zira, Yüce İslam peygamberi farklı mezheplerden de olsalar bütün Müslümanların ortak noktasıdır. Ortaya çıkan manzara göstermiştir ki, Şii veya Sünni, ılımlı ya da radikal olmak önemli değil. Hz. Peygamber, İslam mektebi ve mukaddesatın ekseni olduğu için bütün bunların hepsi yürekten sahneye çıktılar” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 16 Haziran 2021 (27) içerik yüklenmiştir.