Haberlerİmam Ali HamaneyİranOrtadoğu

İmam Ali Hamaney: Ekonomi ve bilimsel ilerlemeler bütün yetkililerin önceliği olmalıdır

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney, İran düzen yetkilileriyle görüşmesinde ekonomi ve bilimsel ilerlemelerin bütün yetkililerin önceliği olması gerektiğini vurguladı.

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney dün, ülke yetkililerinden bir grubu kabulünde yaptığı konuşmada, yürürlüğe dair sorumlulukların teslimini, İmam Hümeyni-ks- çizgisinin ülkenin çeşitli alanlarında sürdürülmesi yolunda kutlu bir fırsat olarak tanımlayıp “Ekonomi konuları ve bilimsel ilerlemelerin tüm yetkililerin önceliği olmalı” dedi.

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney daha sonra, İran halkının büyük siyasi hareketinin mübarek Ramazan ayına denk gelişini bir artı puan olarak değerlendirip “İster zor dönemde olsun, ister ferahlık ve refah şartlarında yüce Allah’ın hatırda ve gözönünde bulundurulması insanın kemale doğru hareketinde bir garantördür” diye vurguladı.

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney konuşmasının devamında, mevcut Hükümetin başardığı birçok büyük projelerine değinerek “Her grubun kendinden önceki gruba olumlu gözle bakması lazım. Şimdi bu şartlarda gelecek hükümetin de bugünkü Hükümet kadar veya çok daha fazla çaba göstermesi kuşkusuz çok değerli olacaktır” ifadesini kullandı.

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney konuşmasının son kısmında dünyayla teamül konusundan söz ederken “Biz bugüne daima dünyayla teamülde olunması gerektiği tezini savunduk ve hala da savunuyoruz. Fakat bu konuda karşı tarafın doğru tanınması ve hedeflerin doğru tespit edilmesi çok önemli bir mesele. Bunu yapamazsak darbe yeriz” uyarıda bulundu.

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney ayrıca, Amerikalıların İran’la görüşme konusunda dile getirdikleri son açıklamalarına değinerek “Ben bu yılın başında da söyledim. ABD’yle görüşme konusunda iyiyimser değilim. Çünkü Amerikalılar güvenilmez ve mantıktan anlamıyan kimseler. Onlar davranışlarında dürüst değiller. Son birkaç ayda sergiledikleri tavırları da benim bu sözümü doğruluyor” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 01 Ekim 2023 (29) içerik yüklenmiştir.