Haberlerİmam Ali HamaneyİranOrtadoğu

İmam Ali Hamaney: Gülümseyen düşmana güvenmeyin

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney, ABD’nin de bulunduğu P5+1 ülkeleriyle devam eden nükleer görüşmelerden zararlı çıkmayacaklarını ancak iyimser olmadığını belirterek “gülümseyen düşmana güvenmemeli” dedi.

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney, İran’ın nükleer programı ile ilgili ABD’yle yürütülen müzakereler konusunda iyimser olmadığını söyledi.

Başkent Tahran’da öğrencilere seslenen Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney, aralarında ABD’nin de bulunduğu P5+1 ülkeleri (BM Güvenlik Konseyi’nin 5 daimi üyesi ve Almanya) ile devam eden nükleer görüşmelerden zararlı çıkmayacaklarını ancak iyimser olmadığını söyledi. Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney, şöyle dedi:

“Amerikalılar bir taraftan gülerek müzakereler yapılmasına istekli olduklarını belirtiyor. Diğer taraftan tüm seçeneklerin masada olduğunu söylüyor. Düşmanın aldatıcı gülüşleri, müzakerelerde bulunan yetkililerimizi yanılgı ve hataya sevk etmemelidir. Gülümseyen düşmana güvenmemeli.”

ABD’nin mecburi olarak müzakerelerde Siyonist rejimin (İsrail’in) isteklerini göz önünde bulundurduğunu kaydeden Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney, şöyle konuştu:

“Güçlü Siyonist sermaye sahipleri ve şirketlerinin Washington yönetimine egemen olmasından dolayı Amerikalılar mecburen onları düşünmek zorundadırlar ancak bizim böyle bir meselemiz yok. Siyonist rejimin haramzade ve gayri meşru rejim olduğunu ilk günden söylüyoruz ve söyleyeceğiz.”

Başa dön tuşu
Bugün 03 Şubat 2023 (14) içerik yüklenmiştir.