HaberlerİranOrtadoğu

İmam Ali Hamaney, Habibullah Asgerevladi’nin yakınlarına taziye mesajı gönderdi

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney, İmam Humeyni’nin-ks- sadık yarenlerinden Asgerevladi’nin vefatı nedeniyle başsağlığı mesajı yıyınlıyarak taziyetlerini ifade etti.

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney, İslam Cumhuriyeti kurucusu İmam Humeyni’nin sadık ve vefakar dostu Hacı Habibullah Asgerevladi’nin vefatı nedeniyle bir başsağlığı mesajı yayınlayıp, taziyetlerini belirtti.

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney, mesajının bir bölümünde “Yorulmak bilmeyen bu mücahidin bereket dolu hayatı hepten İslam’a ve İslami nizamın kurulmasına hizmet yolunda geçti. Kendisi, ta gençlik yıllarından itibaren son yıllara kadar bu uğurda halis çaba ve gayretlerini hiç esirgemedi” diye kaydetti.

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney, mesajının devamında rahmetli Asgerevladi’yle ilgili görüşünü yine şöyle kaydetti: “Tağut döneminde, halk ve ruhaniyetin Şahlık rejimine karşı mücadelelerinin ilk günlerinden itibaren kendisi yüce İmam’ın yanında ve tehlike dolu saflarda yer aldı ve hapis ve esaret yıllarının çilelerine de sabırla katlandı. İslam İnkılabının zaferi ve İslam Cumhuriyetinin kurulmasından sonra da, hassas ve etkin görevlerde yer alarak sadakatla değerli hizmetlerde bulundu ve macera dolu ömrünün sonuna kadar çaba ve çalışmaktan vazgeçmedi. Kendisine yüce Allah’tan fazl ve rahmet, muhterem yakınları ve dostları için de başsağlığı diliyorum.”

Başa dön tuşu
Bugün 02 Şubat 2023 (17) içerik yüklenmiştir.