Haberlerİmam Ali HamaneyİranOrtadoğu

İmam Ali Hamaney: Her zaman gerçekçi bir bakışla ideallerinizin peşinde olun!

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney dün öğrencilerden bir grubu kabulünde “Her şartta gerçekçi bir bakış açısıyla ideallerinizin peşinde olun” dedi.

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney dün yüksek okul ve üniversite öğrencilerinden oluşan bir grubu kabulünde yaptığı konuşmada, öğrencilerin her zaman ve bütün şartlarda gerçekçi bir bakış açısıyla idealllerinin peşine düşmeleri gerektiğinin altını çizerek “Ama gerçeklerden uzak bir idealizm hayalcilik ve kuruntuya götürür insanı. Tabi bu arada gerçek olan ile gerçekmiş gibi gösterilmeye çalışılanın birbirinden ayırt edilmesi lazım” dedi.

Yerel saatle 17’de başlayıp akşam namazına kadar devam eden ve çok samimi bir ortamda geçen bu görüşmede, öğrenci Temsilcilerinin sorunlarını dinleyen ve daha sonra onların sorularını cevaplandıran Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney, kurulacak yeni Hükümete karşı doğru yaklaşımın nasıl olması gerektiğini soran bir öğrencinin sorusu üzerine “Daha önceki Hükümetler için de tavsiye edildiği gibi bu yeni Hükümetin de desteklenmesi ve programlarının gerçekleşmesi için ona yardım edilmesi gerek. Kimileri Hükümet eğer şöyle olursa ona yardım eder, aksi takdirde de eleştiririz diyor. Ben şahsen eleştiriye karşı değilim. Fakat eleştirmek, kötülemek ve karalamak değildir. Bir de, Hükümete çalışma fırsatı vermek gerek” karşılığını verdi.

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney daha sonra bir başka öğrencinin, siyasi-sosyal olaylar yorumlanırken öğrenciler arasında görüş ayrılığının giderek birbirlerine küsmeler ve kopukluklara sebep olmasına ilişkin bir sorusu üzerine, görüş ayrılığının doğal olduğunu belirtip, görüş ayrılığının kırgınlık ve düşmanlığa dönüşmesinden sakınılması gerektiğinin altını çizdi ve “Bu konuda İmam Humeyni’nin-ks- tavsiyesini hatırlatıyorum size. Bir meseleyi tartışırken çok ciddi olan, ama ondan sonraki vakitlerde birbirleriyle dost ve yaver olan din talebeleri gibi olun” diye ilave etti.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Ağustos 2022 (25) içerik yüklenmiştir.