HaberlerİranOrtadoğu

İmam Ali Hamaney: İran muhalifleri inatla nükleer meselenin çözümünü engelliyor

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney, İran muhaliflerinden oluşan cephenin inatla nükleer meselenin çözümünü engellediğini vurguladı.

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney, Dr. Beheşti ve 72 arkadaşının şehit düştüğü 28 Haziran olayının yıldönümü dolaysıyla yargı erki başkanı ve yetkilileri ile görüşmesinde önemli açıklamalarda bulundu.

Konuşmasının bir bölümünde İran’ın nükleer meselesine temas eden Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney, İran muhaliflerinden oluşan ve kendilerini yalanla dünya camiası olarak adlandıran cephenin inatla bu meselenin çözümüne mani olduğunu belirtti.

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney, İran’ın nükleer meselesinin defalarca çözüme yaklaştığını, fakat Amerikalıların yeni bir bahane ileri sürdüklerini kaydetti.

UAEK yetkililerinin imzaladığı belgede İran’ın nükleer meselesindeki muğlaklıkların giderildiğini ilan ettiğini belirten Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney, bu belgeye göre İran dosyasının kapanması gerektiğini, ancak Amerikalıların hemen yeni bir mazeret daha ürettiğini, zira bu konudan İran’a baskı uygulamak için yararlanmak istediklerini vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Eylül 2023 (15) içerik yüklenmiştir.