AsyaHaberlerİmam Ali HamaneyİranOrtadoğu

İmam Ali Hamaney: İslam; kardeşlik, barış ve sevgi dinidir

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney, Türkmenistan Cumhurbaşkanı ile görüşmesinde tekfircilerle mücadele yolunun İslami faaliyetlere izin vermek olduğunu söyledi.

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney, Tahran’a gelen Türkmenistan Cumhurbaşkanı Gurbanguli Berdimuhammedov’u kabul ettiği görüşmede, İran ve Türkmenistan arasındaki yakın ve dostane ilişkilerin geliştirilmesi konusuna değinerek, “Teröristlerin nüfuzunu etkisizleştirmenin yolu halkın islami faaliyetlerde bulunmasına izin vermek, akılcı ve ılımlı İslami fikir hareketlerini güçlendirmektir” dedi.

İran ve Türkmenistan halkını akraba olan iki komşu gibi nitelendiren İmam Ali Hamaney, iki ülke arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi için mevcut kapasitelerin ele alınması gerektiğini vurgulayarak, komşu ülkelerin kalkınmasının İran İslam Cumhuriyeti için yararlı olduğunu söyledi.

İmam Ali Hamaney, insanların kafasını kesip yakmak gibi terör örgütlerinin işlediği vahşetli cinayetlerin İslam ile hiçbir alakası olmadığını ifade ederek, “İslam, kardeşlik, barış ve sevgi dinidir. Bu cinayetlerin de İslam ile hiçbir ilgisi yoktur” şeklinde konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 19 Mayıs 2024 (73) içerik yüklenmiştir.