Haberlerİmam Ali HamaneyİranOrtadoğu

İmam Ali Hamaney, İslami Şura Meclisi 9. dönem milletvekillerini kabul etti

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney İslami Şura Meclisi 9. dönem milletvekillerine hitaben yaptığı konuşmada meclisin görevlerini ifası sırasında canlı, dinamik ve coşkun bir şekilde çeşitli siyasi, ahlaki ve mali alanlarda sağlıklı bir yapıda olması gerektiğini vurguladı.

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney, İslam nizamının maddi dünyanın kargaşasında ilahi ve insani değerleri savunmakta olduğunu hatırlatarak, bu yüzden milletvekillerinin meseleyi derinden algılayarak, hakiki başarı sırrının Yaratıcı’yla olan ilişkileri güçlendirmekte yattığını bilmeleri gerektiğini söyledi.

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney emperyalistlerin İslam Cumhuriyeti’yle olan düşmanlıklarının sultacıların yağmacı doğalarından kaynaklandığını belirterek şöyle konuştu: ‘Kimileri izbelerde dünyayı karşımıza almamamız gerektiğini ima ediyorlar. Ancak bu söz, üzerinde düşünce sarfedilmeden söylenen bir sözdür. Zira, dini bir devlet ve dini bir yönetim iddiasında olursanız, doğal olarak dünya firavunları bu sistemle boy ölçüşmeye yelteneceklerdir.’

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney daha sonra İslami Şura Meclisi’nin bağımsızlık, düşünce özgürlüğü, ülke çıkarlarının gözetimi, düşman karşısında cesaret ve geleceğe ümit içerisinde proğramlarını sürdürmesini öğütledi.

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney konuşmasının sonunda İran halkı ve İslam nizamının geleceğinin aydınlık olduğunun altını çizdi ve İran halkının ve özellikle de genç kuşağın inançlı yapısından övgüyle söz ederek şunları söyledi: ‘Ülkedeki genel hareket, düşünce biçimi ve yönelişler dini ve İslamidir. Allah’ın izniyle ‘ilerleme ve adalet dönemi’ olarak adlandırılan bu dönemde İran’ın ciddi bir ilerleme kaydetmesini ve bu dönemin sonunda ülkede göz kamaştırıcı bir şekilde adaletin hakim kılınmasını temenni etmekteyim.’

Başa dön tuşu
Bugün 01 Ekim 2022 (1) içerik yüklenmiştir.