Haberlerİmam Ali Hamaneyİmam HumeyniİranOrtadoğu

İmam Ali Hamaney: İslami uyanışı bastırma hayali stratejik hatadır

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney, küresel istikbar stratejik bir hata çerçevesinde İslami uyanışı bastırabileceğini zannettiğini belirtti.

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney, İmam Humeyni’nin –ks- 25. rihlet yıldönümü törenin yaptığı konuşmada, dünya milletlerinin İslam Cumhuriyeti nizamına artan ilgisinin sebeplerini “İslami şeriat” ve İslami şeriata dayalı yönetim şeklinde beyan etti.

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney uyanış ve istikbar karşıtı duyguların yükselmesi, milletlerin İslam inkılabını doğru idrak etmelerinin sonucu olduğunu belirterek, küresel istikbar stratejik bir hata çerçevesinde İslami uyanışı bastırabileceğini zannettiğini, oysa İslami uyanışı tetikleyen bilinç ve idrakın yok edilemeyeceğini belirtti.

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney, İslam dünyası İran’ın tüm bilimsel alanlarda ilerlemesine ve gaspçı rejim İsrail karşısında dik duruşu ile mazlumu zalim karşısında savunmasına şahit olduğunu vurguladı.

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney ayrıca terör örgütlerini harekete geçirmek, Amerikalı yetkililerin beyaz sarayın zorbalıklarına boyun eğmeyen devletleri ezmek için başvurduğu yöntemlerden biri olduğunu kaydetti.

Başa dön tuşu
Bugün 23 Temmuz 2024 (6) içerik yüklenmiştir.