AvrupaHaberlerİmam Ali HamaneyİranOrtadoğu

İmam Ali Hamaney, Rusya devlet başkanı’nı kabul etti

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney, Rusya Devlet Başkanı’nı kabul etti.

Bugün öğlen saatlerinde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’i görüşmeye kabul eden Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney, bölgesel ve uluslararası bazda ikili ilişkilerin geliştirilmesini olumlu karşıladığını belirterek, Rusya’nın bölgesel konularda ve özellikle Suriye’de üstlendiği rolün övgüye değer olduğunu ifade etti.

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney, “Amerika’nın bölgeye ilişkin uzun vadeli planı tüm bölge ülkeleri ve halkları, özellikle de İran ve Rusya’nın zararınadır” dedi.

Yaklaşık olarak 2 saat süren bu görüşmde, Rusya’nın İran nükleer programı konusunda sarfettiği çabalardan dolayı teşekkürlerini ileten Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney, “Bu konu bir sonuca ulaşmıştır, ancak biz ABD’ye hiç güvenmiyoruz ve duyarlılıkla ABD devletinin bu konuya ilişkin tavır ve izlenimlerini dikkate almaktayız” beyanında bulundu.

İkili ilişkilerin geliştirilmesi için Putin ve İranlı yetkililerin kararlı olduğunu ifade eden Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney, “İşbirliğinde ulaşılan mevcut seviye özellikle de ekonomi alanında olduğu durumdan daha da çok artırılabilir” diye ekledi.

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney, halkın oyuyla seçilmiş Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar Esad’ın gitmesi için çaba harcayan ABD’nin politik zaafiyet yaşadığını belirterek, “ABD Suriye halkının görüşü ve kullandığı oyları görmezden gelmemelidir” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 26 Eylül 2023 (40) içerik yüklenmiştir.