Haberlerİmam Ali HamaneyİranOrtadoğu

İmam Ali Hamaney’in İran düşmanlarını uyarması ciddi bir olaydır

İslam inkılabı muhafızlar ordusu baş komutanı General Muhammed Ali Caferi, Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney’in İran düşmanlarını uyarması ciddi olduğunu vurguladı.

İran’ın Kuzey batısında muhafızlar ordusuna bağlı birlikleri ziyaret eden General Caferi, Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney’in düşmanı uyarması ciddi ve İran’ın savunma gerçeklerine ve kapasitelerine dayandığını vurguladı.

İslam inkılabı muhafızlar ordusunun her türlü tehdit senaryosuna karşı tam hazırlıklı olduğunu hatırlatan General Caferi, bölge tümüyle Sipahiler ordusunun kontrolü altında olduğunu ve nizamı ve inkılabın getirilerini ve milli güvenliği savunmak için gereken tüm tedbirlerin alındığını ifade etti.

İran’ın savunma ve caydırıcı gücünün gelişmesi yolunda durmak söz konusu olmadığını kaydeden General Caferi, tehlikeli bir senaryo çerçeesinde Batı Asya ve Doğu Akdeniz bölgelerinin güvenliğini hedef alanların çok ağır bedeli olan yıpratıcı bir savaşın yolunu seçtiklerini bilmeleri gerektiğini vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 19 Haziran 2021 (33) içerik yüklenmiştir.