Haberlerİmam Ali HamaneyİranOrtadoğu

İmam Ali Hamaney’in katılımıyla Ramazan’ın ilk gecesinde program düzenlendi

Bereket ayı, mübarek Ramazan’ın ilk gecesinde, Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney’in katılımı ile Kur’an Kerim ile ünsiyet gecesi düzenlendi.

Maneviyat dolu söz konusu gecede, İran’ın dört bir yanından 15 hafız, kari ve Kur’an hocası, İmam Humeyni -ra- hüseyniyesinde dün Ramazan’ın ilk gecesinde, Kur’an Kerim’den ayetler tilavet ettiler.

Daha sonra Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney, İranlı kârilerin her geçen gün artan gözle görülür ilerlemelerini takdir ederken, Kur’an anlamlarının muhatapların gönlüne işlemesi için iyi sesin bir başlangıç olduğunu belirtti.

İmam Ali Hamaney, Kur’an Kerim’in toplumda daha etkili olması için hâlâ toplumda uygun ortam olduğuna vurgu yaparak, Kur’an Kerim’in etkili olması için bizzat kârilerin kıraat ettiği ayetlere en içten inanmaları gerektiğini belirtti. İmam Ali Hamaney bu bağlamda, kârilerin bazı kelimeler üzerinde defalarca vurgu yapmalarının altını çizdi.

İmam Ali Hamaney, Kur’an Kerim tilaveti sırasında, bir ayetin tekrarlanmasında aşırıya kaçınmamaya dikkat çekerek, bazı kelimeler üzerinde birkaç kez tekrarlanabileceğini belirtti.

İmam Ali Hamaney kârilere ve Kur’an Kerim’e gönül verenlere diğer tavsiyelerde de bulundu.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.