AsyaHaberlerİmam HumeyniÖrnek Şahsiyetler

İmam Humeyni, dünya müslümanlarının birliğinin sembolüdür

Suriye’nin Hakse bölgesi müftüsü “İbrahim Hasan en-Nakşbendi” rahmetli İmam Humeyni’yi dünya müslümanlarının birlik ve vahdetinde ana unsur olarak tanımladı.

İslam Cumhuriyeti haber ajansı İRNA’nın sorularını cevaplandıran İbrahim Hasan Nakşbendi, İslam Cumhuriyeti kurucusu rahmetli İmam Humeyni’nin, Allah Taala’ya olan imanının gücü ve halkın iradesiyle 2500 yıllık şahlık rejimini devirmeyi başardığını ve bir İslam nizamı temelini atarak bu yönetimi halka devrettiğini söyledi.
Şam yüksek fetva konseyi üyesi Suriyeli din âlimi, Kudüs ve Mescid’ul Haram’ın kurtarılması ve Müslümanlara teslim edilmesi zaruretine temasla bu hususta dünya müslümanlarının üzerinde çok ağır bir yükümlülüğün bulunduğunu belirterek, bu konuda İslam düşmanlarının komplolarına dikkat çekti.
Rahmetli imam Humeyni’nin çağımızda bir İslam devleti temellerini attığına ve İslam ümmetini bir bütün olarak ele aldığına temas eden Suriyeli din alimi, dünya mazlumları özellikle Filistin halkının savunulmasının İmam Humeyni’nin kurduğu İslam devletinin başlıca dış politikası olduğunu söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Mayıs 2021 (20) içerik yüklenmiştir.